فن آوران هوا تجهیز  
 

صفحه اصلی

 |

نقشه سایت

 

 
 
 
           
           

 

 
نوار نقاله هیدرولیک
 
نوار نقاله هیدرولیک
 
نوار نقاله پرتابل
 
رولیک انتقال و هرزگرد
 
تسمه نقاله پرتابل
 

 کاتالوگ دستگاه نوار نقاله  کاتالوگ روتاری ولو


  نوار نقاله - تسمه نقاله پرتابل (Conveyor Belt) - نوار نقاله کورس متحرک (هیدرولیکی)

دستگاه نوار نقاله یکی از بهترین روش‌های انتقال مواد (مانند پودری، دانه‌های مختلف اعم از کشاورزی - شیمیایی - معدنی - صنعتی و ...) که بصورت فله هستند می‌باشد. این دستگاه‌ها در دو مدل پرتابل و ثابت طراحی و ساخته می‌شوند که قطعات و یا محصولات را در خطوط تولید و ... با زوایای مختلف با کمترین اصطحلاک و سهولت بسیار، متناسب با محل تخلیه حمل و جابه‌جا می‌نماید.

فن آوری هوا نوار نقاله های خود را در عرض های استاندارد زیر ارایه می‌نماید:
400،500،600،650،800،900،1000،1200،1400 عرض میلی‌متر
علاوه بر آن عرض های دیگر نیز قابل تولید می‌باشد.

اجزای اصلی نوار نقاله

• شاسی
• الکتروگیربکس
• رولیک‌های انتقال و هرزگرد راهنما
• پایه های رولیک
• غلطک‌های انتقال نیروی گشتاور و هرزگرد
• نوار نقاله


شاسی
از آنجایی که معمولاً انتقال مواد به روش استفاده از تسمه نوارنقاله، در نظر گرفتن شیب یا ارتفاع به همراه طول مسیر متناسب با موقعیت محل تولید طراحی، محاسبه و ساخته می‌شود، بنابراین طراحی فنی و صحیح می‌تواند کمک بسیار شایانی در عملکرد صحیح دستگاه داشته باشد. بر این اساس انتخاب نوع و سایز پروفیل شاسی متناسب با وزن (انتقال تناژ در یک ساعت) و حجم (نوع دانه بندی) نقش به سزایی در این امر دارا می‌باشد.

الکتروگیربکس
به منظور به حرکت در آوردن تسمه نوار نقاله با احتساب حرکت طول (متراژ) نوارنقاله در یک ثانیه و این مهم که در زمان حمل بار مشکلی در به حرکت در آوردن تسمه نوارنقاله بوجود نیاید، استفاده از دستگاه الکتروگیربکس با توان الکتروموتور مناسب و دورنامی در دقیقه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.
رولیک
رولیک‌ها نقش بسیار مهم و ویژه‌ای در به حرکت در آوردن تسمه نوارنقاله دارند و به عبارتی می‌بایست این چنین تصور نمود که بدون رولیک، دستگاه نوار نقاله معنا پیدا نخواهد کرد.

پایه رولیک
با توجه به این نکته که وظیفه سازمانی رولیک دوار بودن می‌باشد، بر این اساس وجود پایه جهت نصب رولیک (در زوایای مختلف) نقش مکمل اصلی رولیک را دارد. همچنین لازم به ذکر است که بر اساس نوع حمل مواد (اعم از حجم یا نوع چگالی)، زاویه و یا ارتفاع، مدل حرکت نوار نقاله بر روی رولیک (صاف یا زاویه دار) با فاصله استاندارد، مشخص می‌گردد.

تسمه نوار نقاله
تسمه نوار نقاله که از چند لایه شامل: لایه لاستیکی پوششی بالا، منجید، لایه لاستیکی پایین و کناره‌های محافظ تشکیل گردیده در سایزها و مدل‌های مختلف با توجه به نوع حمل، انتخاب می‌گردد.

اجزای تسمه نوار نقاله:

لایه پلاستیکی پوششی بالا
این قسمت بسته به نوع کاربرد نوار نقاله از انواع مختلفی از ترکیبات لاستیکی می‌تواند ساخته شود. نظیر نوار نقاله‌های مقاوم در مقابل سایش، روغن، حرارت، مواد شیمیایی و ...
لایه لاستیکی پوششی بالایی در مقابل ضربات دینامیکی حاصل از ریزش مواد حمل شده بر روی تسمه و نیز در برابر تاثیر شیمیایی مواد حمل شونده بر روی منجید، از خود مقاومت نشان می‌دهد و علاوه بر این از نفوذ رطوبت و عوامل دیگر به درون منجید جلوگیری به عمل می‌آورد.

منجید
منجید در واقع استخوان بندی اصلی در تسمه نقاله می‌باشد و از یک یا چند لایه که بوسیله لاستیک پوشش داده شده‌اند، تشکیل گردیده است. منجید بایستی در مقابل نیروهای کششی طولی و عرضی وارده کاملا مقاوم باشد و بدین جهت باید در انتخاب جنس لایه‌های آن دقت کافی نمود.
علی‌رغم آنکه منجید از اطراف در لایه‌های لاستیکی محافظ پیچیده شده است، ولی شرایط محیط خصوصا رطوبت بر روی خصوصیات منجید نظیر نیروی کشش و میزان کشش طولی آن اثر زیادی دارد، که می‌بایست این عامل را در هر حال مد نظر قرار داد.

لایه پوششی لاستیکی پایین
این لایه پوششی همواره در حین کار در تماس مستقیم با هرزگردها و درام‌های ابتدا و انتهای سیستم انتقال می‌باشد و به همین جهت می‌توان گفت که این لایه نیز منجید را در مقابل آسیب‌های وارده بر اثر تماس با درام‌ها و هرزگردها محافظت می‌نماید.
از آنجا که مواد بر روی لایه پوششی بالایی حمل می‌گردد، لذا ضخامت لایه پوششی زیرین از ضخامت لایه پوششی بالایی کمتر است. این لایه از لحاظ ترکیب لاستیکی، مشابه لایه پوششی بالایی است که در آن از کائوچوی طبیعی و مصنوعی استفاده می‌شود.

کناره‌های محافظ
این جزء که بصورت دو نوار، لبه‌های کناری نوار نقاله را می‌پوشاند، از ورود رطوبت و سایر عوامل به داخل منجید جلوگیری می‌نماید. جنس ترکیب بکار رفته در آن مشابه ترکیب لاستیکی لایه‌های پوششی بالا و پایین است.

ضخامت
ضخامت کل در یک نوار نقاله برابر است با ضخامت منجید به علاوه مجموع ضخامت‌های لایه‌های لاستیکی بالا و پایین که انتخاب ضخامت لایه‌های لاستیکی بالا و پایین به عهده خریدار است.

مدل‌های تسمه نوارنقاله
دستگاه نوار نقاله را در دو مدل ثابت و پرتابل (در صورت نیاز مجهز به هاپر برای انتقال مواد فله و یا رولیک به منظور هدایت کالا) در طول و ارتفاع‌های مختلف می‌توان ساخت و مورد بهره‌برداری قرارداد.تسمه نقاله

نوار نقاله

 

 
             
■ محصولات   ■ خدمات  
             
  » هواکش آکسیال » جت فن و توربو جت فن » سیستم انتقال مواد   » خدمات بالانس صنعتی » مشاوره تهویه صنعتی
  » فن سانتریفوژ یوتیلیتی - پروانه خمیده به عقب » دستگاه تصفیه آلودگی هوا » نوار نقاله  - تسمه نقاله   » طراحی هواکش صنعتی » اجرای سیستم انتقال مواد
  » فن سانتریفوژ یوتیلیتی - پروانه خمیده به جلو » دستگاه گرد گیر » دستگاه انتقال غلات   » طراحی فن صنعتی » خدمات و پشتیبانی هواکش صنعتی
  » هواکش سقفی » سایکلون » کانال صنعتی یا داکت انتقال هوا   »  راه اندازی هواکش صنعتی » طراحی غبارگیر
  » دمنده سانتریفوژ فشار بالا » باکس فیلتر » دریچه های صنعتی کنترل جریان هوا   »  نصب فن صنعتی  
  » فن سانتریفوژ کوپلینگی » هود موضعی با بازوهای متحرک » شیر تخلیه روتاری ولو - ایرلاک      
  » فن سانتریفوژ دوبل » فن انتقال مواد » یاتاقان PDN (پی دی ان)      
             
  کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت فن آوران هوا تجهیز (Fan Avaran Havatajhiz) می باشد.