فن آوران هوا تجهیز  
 

صفحه اصلی

 |

نقشه سایت

 

 
 
 
         
         

روتاری ایرلاک

شیر روتاری ولو


روتاری ولوشیر ایرلاک انتقال مواد
سازنده شیر روتاری ولو
شیرکنترل انتقال موادشیر تخلیه ایرلاک روتاری ایرلاک
   

   کاتالوگ دستگاه روتاری ولو  کاتالوگ روتاری ولو

 شیر روتاری ولو، شیر تخلیه ایرلاک، روتاری ایرلاک

دستگاه روتاری ولو یا شیر مقطع ایرلاک، یکدستگاه انتقال دهنده مواد (شامل پودر، دانه های غلات، مواد معدنی و ...) به منظور تغذیه و یا تخلیه محل انباشت (مانند هاپر بگ فیلترها، سیلوها، سایکلون و ...) بصورت مقطعی و یا دایم به روش دوار می باشد که با عنوان بار ریز انتقال مواد، ایرلاک دوار و یا شیر روتاری ولو انتقال مواد شناخته می‏ شوند و معمولا در زمینه های صنعتی، کشاورزی و ... بعنوان جزئی از سیستم های انتقال مواد چه بصورت چند وجهی (عمده) و چه بصورت تخصصی (مستقل) استفاده می شوند.

روتاری ولو بعنوان کنترل کننده میزان خروجی مواد پودری، گرانول، غلات و مواد معدنی از داخل مخازن دپوی مواد، هاپرها، سیلوهای حمل مواد که معمولا توسط هوای در حال جریان وظیفه انتقال مواد را انجام می دهند، مانند بگ فیلترهای کیسه ای، جدا کننده سانتریفوژ و .... کاربرد فراوانی دارد.

انواع این شیرها به نام های بار ریز ایرلاک، شیرهای ایرلاک مقطع انتقال مواد، بار ریز انتقال مواد، شیرکنترل انتقال مواد، شیر ایرلاک انتقال مواد نیز نامیده می شوند. 


  مهمترین اجزای تشکیل دهنده این دستگاه عبارتند از:


1- بدنه اصلی (Body housing)

2- رتور (Rotor)

3- تیغه های آب بندی کننده (Rotor vane)

4- شافت گرداننده رتور (Drive shaft)

5- یاتاقان های دوسر رتور (End bearings)

6- اجزاء آب بندی کننده (Sealing parts)

7- موتور گیربکس متحرک (Drive Geraint)

1) بدنه اصلی یا کیسینگ که معمولا بصورت ریخته گری ازجنس چدن خاکستری، استنلس استیل، کربن استیل (فولاد استی 37) و دیگر فولاد که امکان ساخت آن ها بصورت ریخته گری و یا ماشین سازی امکان داشته باشد متناسب با ابعاد مورد نیاز و یا نمونه موجود ساخته می شوند.

2) روتور یا ایمپلر یکی از قسمت های حساس که نقش بسیار کلیدی در انتقال مواد را ایفا می نماید روتور یا پروانه می باشد و معمولا به دو حالت 1- ماشین کاری کامل پروانه با حداقل فاصله مابین لبه تیغه ها با داخل سیلندر کیسینگ (5% میلیمتر) تراشکاری می شود 2– فاصله لبه تیغه با حدود یک سانتیمتر نسبت به قطر داخل سیلندر ساخته و سپس توسط لاستیک های نخدار ضد سایش (منجید) هوابندی کامل می شود (البته روش دوم بیشتر برای مواد مرطوب و به منظور جلوگیری از چسبندگی در داخل کسیسنگ و سهولت در انتقال، مورد استفاده قرار می گیرد).

3) تیغه های آبندی تیغه های آبندی معمولا از جنس لاستیک های نخدار ضد سایش و یا مواد پلاستیکی منعطف و مقاوم جهت هوابندی کامل و انتقال مواد آسان مورد استفاده قرار می گیرد.

4) شافت گرداننده روتور وظیفه سازمانی شافت روتور گردش پروانه در یک مسیر مشخص و بدون هرگونه تاب و یا لقی پروانه در داخل بدنه می باشد و معمولا جنس متریال مصرفی آن در روتاری ولوهای چدنی از جنس سیکا 45 و در روتاری ولوهای استنلس استیل از همان جنس مورد استفاده قرار می گیرد (البته قطر شافت متناسب با وزن پروانه در زمان انتقال مواد می بایست در نظر گرفته شود).

5) یاتاقان دو سر شافت روتور از نکات بسیار مهم انتقال، نوع و سایز یاتاقان و یا بلبرینگ های دو سر شافت پروانه می باشد و البته در زمان هایی که یاتاقان در قسمت بیرون بدنه (بر روی درب ها) نصب می گردد امکان سرویس و نگهداری آن ها آسان تر می باشد ولی در مواقعی که بنا بر طراحی و نوع ساختار روتاری ولو، می بایست بلبرینگ در داخل درب نصب شود، استفاده از کاسه نمد در قسمت جلوی بلبرینگ ها به منظور جلوگیری از نشت و نفوذ مواد در حال انتقال بداخل بلبرینگ های امری ضروری می باشد.

6) اجزاء آبندی کننده یکی از مراحل اصلی و اولیه اجزاء آبندی کننده، اصول صحیح ماشین کاری قطعات شامل: تراشکاری داخل سیلندر ، روتراشی پروانه (همزمان با تراشکاری شافت)، تراشکاری قسمت نصب بلبرینگ کاسه نمدها با تلرانس استاندارد و نهایتا مونتاژ صحیح تیغه های آبندی بر روی لبه ها می باشد.

7) موتور و یا الکتروگیربکس به منظور انتقال نیرو و به حرکت در آوردن پروانه روتاری ولو جهت انتقال مواد بصورت تک و یا چند عددی (در چهار حالت کوپلینگی، چرخ دنده وزنجیر، پولی و تسمه و یا کوپل مستقیم شفت پروانه به الکتروگیربکس)، استفاده ازنیروی گشتاور الکتروموتور و یا الکتروگیربکس امری رایج محسوب می گردد (البته بهره وری مطلوب بستگی به انتخاب توان الکتروموتور متناسب با قطر، سایز پروانه و میزان تناژ انتقال مواد در یک ساعت و دورنامی گیربکس آن در یک دقیقه خواهد داشت)
نکته : در بعضی مواقع که انتقال مواد از حساسیت خاصی برخوردار نیست (صرفا فقط انتقال) کاهش دور نامی الکتروموتور توسط دو عدد پولی در دو سایز مختلف بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می گیرد و بلعکس در زمان هایی که انتقال مواد از نظر حجم و وزن از حساسیت ویژه ای برخوردار هست (بطور مثال زیر 5 دور دردقیقه) استفاده از الکتروگیربکس با دورنامی پایین (مرکب) اصول صحیح انتقال مواد با حفظ کنترل دقیق را بدنبال خواهد داشت.


 
جدول مشخصات فنی روتاری ولوهای تولیدی شرکت فن آوران هواتجهیز:

سایز (قطرپروانه) ابعاد ورودی وخروجی (تو در تو) ارتفاع فلنچ ازکف زمین توان الکتروموتور
22× 22 سانتیمتر 15× 19 سانتیمتر 30 سانتیمتر 2 اسب بخار
26× 28 سانتیمتر 20× 25 سانتیمتر 40 سانتیمتر 4 اسب بخار
35× 40 سانتیمتر 30× 40 سانتیمتر 48 سانتیمتر 5.5 اسب بخار

 

 

  فرمول محاسبه میزان انتقال مواد در روتاری ولو بر حسب یک ساعت بر اساس چگالی و دانستیته مواد:

 
                         (طول پیمانه   x  عرض پیمانه) 

  حجم پیمانه  =  ------------------------------------   x  ارتفاع پیمانه    

                                             2 

 

   حجم کل در دقیقه   =  حجم پیمانه  ×  تعداد پیمانه  ×  دور در دقیقه گردش پیمانه ها

   میزان تخلیه یا جابجایی مواد در یک ساعت  =  حجم در دقیقه  ×  60  ×  چگالی (وزن مواد)

 

 سازنده روتاری ولو

 

 

 

فروش روتاری ولو

 


سازنده شیرکنترل انتقال مواد  دستگاه روتاری ولو
   
   
  کاربرد روتاری ولو 
   
 
             
■ محصولات   ■ خدمات  
             
  » هواکش آکسیال » جت فن و توربو جت فن » سیستم انتقال مواد   » خدمات بالانس صنعتی » مشاوره تهویه صنعتی
  » فن سانتریفوژ یوتیلیتی - پروانه خمیده به عقب » دستگاه تصفیه آلودگی هوا » نوار نقاله  - تسمه نقاله   » طراحی هواکش صنعتی » اجرای سیستم انتقال مواد
  » فن سانتریفوژ یوتیلیتی - پروانه خمیده به جلو » دستگاه گرد گیر » دستگاه انتقال غلات   » طراحی فن صنعتی » خدمات و پشتیبانی هواکش صنعتی
  » هواکش سقفی » سایکلون » کانال صنعتی یا داکت انتقال هوا   »  راه اندازی هواکش صنعتی » طراحی غبارگیر
  » دمنده سانتریفوژ فشار بالا » باکس فیلتر » دریچه های صنعتی کنترل جریان هوا   »  نصب فن صنعتی  
  » فن سانتریفوژ کوپلینگی » هود موضعی با بازوهای متحرک » شیر تخلیه روتاری ولو - ایرلاک      
  » فن سانتریفوژ دوبل » فن انتقال مواد » یاتاقان PDN (پی دی ان)      
             
  کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت فن آوران هوا تجهیز (Fan Avaran Havatajhiz) می باشد.